Kenttäratsastuskisat (KERJ) 17.3

Kenttäratsastuksen parissa kisaavat pääsevät nyt näyttämään taitojaan; ensimmäistä kertaa järjestettävät kisat pidetään (toivottavasti) alkukeväästä, 17.3.2005. Kisat ovat 1 tähden (*) kisat.

Kuinka osallistut?

Lähetä ilmoittautuminen sähköpostilla osoitteeseen dogi90@jippii.fi seuraavalla tavalla:

Luokka
Ratsastaja (Seura, KL) - Hevonen

Otsikoksi KERJ 17.3

Osallistumisessa olevat puutteet tai väärät tiedot johtavat hylkäämiseen.

Kisoissa olevat säännöt

  • Yhdeltä ihmiseltä max. 3 hevosta / luokka

  • Yksi hevonen max. 1 luokkaan

  • Joka luokkaan otetaan 30 osallistujaa

  • Viimeinen ilmoittautumispäivä on 16.3.05

  • Tulokset arvotaan arvontakoneella

Luokat

Luokka 1. ko he C/re 70cm/me 70cm // harrastelijaluokka (avoin kaikille) TULOKSET
Luokka 2. ko he C/re 80cm/me 80cm // tutustumisluokka (avoin kaikille)
TULOKSET
Luokka 3. ko he B/re 80cm/me 80cm
TULOKSET
Luokka 4. ko he B/re 95cm/me 90cm
TULOKSET
Luokka 5. ko he C/re 50cm/me50cm // avoin vain GoHo:n jäsenille
TULOKSET

Osallistujat:

Luokka 1:

1. Minttu K. (ElRa) - Niittyharjun Aramis 3p.
2. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Unen Haaveellinen 2p.
3. Riimi (ARy) - Katrin IV 1p.
4. Aino (GoHo, KL-079) - Blaze's Sorrel 1p.
5. Aino (GoHo, KL-079) - Augus de Osir 1p.
6. Riimi (ARy) - RD Nadesha 1p.

7. Hansu (BraRi, KL-865) - Svindyr Svartskalla
8. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Aamuruskon Legenda
9. Merita K. (ElRa) - S.P.W Tangotar
10. Hansu (BraRi, KL-865) - Huppion Pilkahdus
11. Islet (ISR) - Firtree IS
12. Hansu (BraRi, KL-865) - Viivuska's Lily Of The Valley
13. wenya (KHR, KL-410) - SLY Lävistetty
14. Aino (GoHo, KL-079) - Toffa Sant
15. Eeva (IR, KL-077) - CW Mr. Brasil
16. Minttu K. (ElRa) - Hevosniityn Him Just Keep Jammin ox
17. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Aamuruskon Nokkos-Perhonen
18. Islet (ISR) - Dollarin Oliivia
19. Merita K. (ElRa) - S.P.W Temerario
20. Minttu K. (ElRa) - Aibasar's Abahazul ox
21. Aino.k (GoHo, KL-601) - Dumle
22. Eeva (IR, KL-077) - First Vanill
 

Luokka 2:

1. wenya (KHR, KL-410) - Hämypuron Luovamieli 3p.
2. Aino (GoHo, KL-079) - Kullan Ciku 2p.
3. Nica (TaHt) - Gold Jessica 1p.

4. Anni (EquRat) - Havumetsän Pikku Hiipu
5. Aino.k (GoHo, KL-601) - Granat ox
6. Anni (EquRat) - Havumetsän Runoratsu
7. Aino (GoHo, KL-079) - White Eye
8. Anni (EquRat) - Havumetsän Ikuinenvirta
9. Aino (GoHo, KL-079) - Sylvester
 

Luokka 3:

1. wenya (KHR, KL-410) - Classic Yukon 3p.
2. Hansu (BraRi, KL-865) - WS Avarthang 2p.
3. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Villi Sadetanssi TM 1p.
4. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Aamuruskon Solina 1p.
5. Leena I. (Pro, KL-716) - Ardwyn Celestia 1p.
6. Tartsi (Team Agave) - Majestic's Web of Widard 1p.

7. Aino (GoHo, KL-079) - Evelyn's Star
8. Aino (GoHo, KL-079) - Butterflyer
9. Minttu K. (ElRa) - Näpistäjä W
10. Irre (Team Agave) - Water Dancer
11. Riimi (ARy) - Zawoja Ion
12. Minttu K. (ElRa) - El's Dalien Triwia Boy
13. Merita K. (ElRa) - Jazebel Al Magnol ox
14. Hansu (BraRi, KL-865) - Lavender's Brave Casper
15. Minttu K. (ElRa) - Pohjoistuulen Porhaltaja
16. wenya (KHR, KL-410) - Wynfor Eswen
17. Eeva (IR, KL-077) - ERB Bifuar
18. Merita K. (ElRa) - SFD Skarregard
19. Riimi (ARy) - RD Zavril
20. Merita K. (ElRa) - Sindy's Pride Sun Girl
21. Maija T. (GoHo) - Capella's Adelheid
22. ~Mälly~ (dew, KL-354) - MES Tuulen Lailla
23. Aino (GoHo, KL-079) - Waterfall's Afrodite
24. Riimi (ARy) - RD Palestina
25. Hansu (BraRi, KL-865) - CremeCaramell's Safun Taladdin ox

Luokka 4:

1. Riimi (ARy) - RD Estil 3p.
2. Merita K. (ElRa) - Xander Al Magnol ox 2p.
3. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Marjakuusen Aallotar 1p.
4. Minttu K. (ElRa) - Esmess Kiss 1p.
5. Aino (GoHo, KL-079) - Cicely 1p.
6. wenya (KHR, KL-410) - Vinski L 1p.

7. Minttu K. (ElRa) - Die Whish Beam ox
8. Aino (GoHo, KL-079) - W.A.Kesäpoika
9. Mia (U.V.T., KL-107) - Karvakedon Dacapo
10. Aino (GoHo, KL-079) - Coffee's Men
11. Riimi (ARy) - Pingun Histamiini
12. Riimi (ARy) - Shogun Ion
13.Mia (U.V.T., KL-107) - Karvakedon Kaakao
14. Merita K. (ElRa) - Fajr's Farida Eshe ox
15. Eeva (IR, KL-077) - Liechentein W
16. Minttu K. (ElRa) - El' No Candy Triwia
17. Irre (Team Agave) - Agave's Perfect Color To Me
18. Eeva (MEP) - Taifun´s Pretty Prince xx
19. Merita K. (ElRa) - Smeanol's Anzar Siliwan ox
20. Mia (U.V.T., KL-107) - Mint tea
21. Tartsi (Team Agave) - Let The Angels Be Gone A.S.H
22. Netta (Team Smeagol) - S.M.E. Toivova-Ihme
23. wenya (KHR, KL-410) - LNA Pampula
24. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Kaunottaren Komistus
25. Rune (HuRi, KL-523) - TR's Neverwinter
26. ~Mälly~ (dew, KL-354) - Onnekas Sattuma
27. Eeva (IR, KL-077) - Roulette
28. Tartsi (Team Agave) - Heart of Ebony A.S.H
29. Eeva (IR, KL-077) - CW Pagan Poetry
30. wenya (KHR, KL-410) - QM Siipirikkoinen

Luokka 5:

1. Maija T. (GoHo) - ST Delijah 3p.
2. Aino (GoHo, KL-079) - Vaahteramäen Vinsa 2p.

3. Aino.k (GoHo, KL-601) - CremeCaramell's Wind Prince
4. Aino (GoHo, KL-079) - Tähden Ristitie
5. Aino (GoHo, KL-079) - Capitta
6. Maija T. (GoHo) - Pumpuli Simi Sukkanen
 

Kaikki sivun materiaali © aikku  --  Kopiointi Ehdottomasti Kielletty