Golden Horsen ja GoHo:n ravit 10.3

VRER:n alaiset ravit -  ensimmäistä kertaa GH:n ja GoHo:n kisahistoriassa. Maaliskuun 10. päivä ravi-ihmiset kokoontuvat taas Sorsalammen raviradalle kisaamaan upeilla hevosillaan Luokkia löytyy toivottavasti jokaiselle, myös uusille, uraansa aloittaville on omat koelähtönsä.

Kuinka osallistut?

Lähetä ilmoittautuminen sähköpostilla osoitteeseen dogi90@jippii.fi seuraavalla tavalla:

Lähtö
ikä v skp. Nimi - ohjastaja (seura, KL)

Otsikoksi VRER 10.3

Osallistumisessa olevat puutteet tai väärät tiedot johtavat hylkäämiseen.

Kisoissa olevat säännöt

  • Yhdeltä ihmiseltä max. 1 hevonen / luokka

  • Ohjastaja voi ohjastaa vain yhtä hevosta/luokka!

  • Ryhmäajoihin 12 osallistujaa, Tasoituslähtöihin 16

  • Hevosten palkintosummat: 600-500-250-100-50

  • Ponien palkintosummat: 200-150-100-75-50

Lähdöt

  • 1. Koelähtö Suomenhevoset 2100m TULOKSET

  • 2. Koelähtö Ponit 1640m TULOKSET

  • 3. Ryhmäajo Suomenhevoset 2100m TULOKSET

  • 4. Tasoituslähtö Suomenhevoset 2100m TULOKSET

  • 5. Ryhmäajo Lämminveriset 2600m TULOKSET

  • 6. Tasoituslähtö Shetlanninponit 1000m TULOKSET

  • 7. Ryhmäajo Shetlanninponit 1000m TULOKSET

  • 8. Ryhmäajo Muut ponit 1640m TULOKSET

  • 9. Tasoituslähtö Muut ponit 1640m TULOKSET

  • 10. Ryhmäajo Shetlanninponit 1140m TULOKSET

Osallistujat:

Lähtö 1 (ei järjestyksessä, molemmat läpi)

1. 3v t Calvaron Valopilkku - D'Arc (KeKaRa, KL-179) 1.90,5
2. 5v t Kimito Rea - Kai (RED) 1.44,0

Lähtö 2 (ei järjestyksessä, kaikki läpi)

  • 4v. o Riimu - Katja (SLR, kl-899) 2.95,0

  • 4v. o Rascal - Veera (SLR, kl-898) 2.80,2

  • 5v. t Tangle - Sigitius (SLR) 3.00,0
     

Lähtö 3: 12/12

1. 6v t. ST Lorun Loppu - Joonas (Team N'Joy) 1.32,2
2. 11 v o. SVT Warkaan Waltti - Boksu (DRT) 1.32,9
3. 8v o. Augus de Osir - Aino (GoHo, KL-079) 1.34,0
4. 6v t. T.P Tikku-Nekku - Rodrika (IR, KL-65) 1.36,9
5. 7 v o. Kilen-Pujo - Anna V. (RED) 1.37,1
6. 11 v t. Nopsa-Neito - Eeva (MEP) 1.39, 5
7. 3v t. Perhoseffekti DT - Sanna L (FuRa) 1.40,2
8. 5v o. Sunikan Hammaspeikko - Raimo (calvaro) 1.42,0
9. 5 v t. Mintun Vesipisara - minttu (TRH) 1.42,2
10. 6v o. E.M Noidan-Liekki - Sari (HCT) 1.43,0
HPL 6v o. Takapihan Suikku - Suzy (RED)
HLL 3v t. PT Loistokas - Mira R. (PT, KL-110)

Lähtö 4:  10/16

1. 5v o. Rosvo-Roope TK - Raimo (calvaro) 1.33,9
2. 7v o. Roskisprinssi - Monni (Team N'Joy 1.34,7
3. 3 v t. WN Utopia - minttu (TRH) 1.35,0
4. 7v o. W.A.Kesäpoika - Aino (GoHo, KL-079) 1.35,1
5. 3v o. PT Nopsajalka - Mira R. (PT, KL-110) 1.36,0
6. 6v t. S.S. Suussa Sulava Suudelma - Suzy (RED) 1.36,7
7. 5 v t. C.S. Lymy-Enkeli - Kati K. (RED) 1.39, 2
8. 5v t. Procyonin Luonnostelma - Sanna L (FuRa) 1.40,6
9. 3v o. T.P Vilunkipeli - Rodrika (IR, KL-65) 1.41,0
10. 8 v o. Uskomattoman Nopea - Tiina (HuRi) 1.42,8

Lähtö 5: 12/12

1. 4v t. Divine Nin - Nelli (MSRa) 1.19,0
2. 2v t. GT Coming Soon - Kristiina K. (LEX) 1.19,6
3. 3v t CT Ninniach - D'Arc (KeKaRa) 1.19,9
4. 2v t. PT Starline - Mira R. (PT, KL-110) 1.20,9
5. 6v o. CT Plein de Tact - Santsu J. (RED) 1. 22,0
6. 4v t. JT Novaspace - Sanna L (FuRa) 1.22,4
7. 6v t CT's Lucinda - Jossu (CT) 1.23,0
8. 8v o. Superior Loisto - Salla (Team N'Joy) 1.23,7
9. 2v o CT Clemain Flya - Hanna (RED) 1.23,9
10. 12v o. Star Of Hole - Raimo (calvaro) 1.24,0
11. 10v o. Insend Enter - Shinester (TäTö) 1.24,5
HLL v t. Jasnaja - Konsta (TC)

Lähtö 6: 9/16

1. 17v o. Capitta - Aino (GoHo, KL-079) 2.43,0
2. 5v o. Mastermind - Jonsku (calvaro) 2.43,2
3. 6 v t. ST Delijah - Maija T. (GoHo) 2.44,0
4. 5v r. NS Zorro - Wiewie (HsK, KL-687) 2.44,9
5. 4 v o. Mintun Amore - Leena I. (Pro, KL-716) 2.45,4
6. 5v o. Für Baccara - Suzy (RED) 2.45,9
7. 4 v t. WO´s Polkan - Eeva (MEP) 2.46,8
8. 14v t. MH Assez Dur - Monni (Team N'Joy) 2.47,0
HPL 7v t. Resdia 'D - Sanna L (FuRa)

Lähtö 7: 6/12

1. 13v o. Ku.Va. Eemeli - Jenny (Team WW) 2.46,0
2. 4 v t. Meley von Giant - Pilkku. (NRS) 2.46,6
3. 12v r. Shamppanja - Aino (GoHo, KL-079) 2.46,9
4. 10v o. Deling Quezacotl - Monni (Team N'Joy) 2.47,7
5. 5v o. NMH Elvenpath - Jonsku (calvaro) 2.47,9
6. 11v o. Littlehoof's Meteoric - Wiewie (HsK, KL-687) 2.48,9

Lähtö 8: 7/12


1. 7v t. C.S. Miss Summer - Suzy (RED) 2.25,5
2. 5v t. Smulans Kokos - Monni (Team N'Joy) 2.25,9
3. 12v o. Kuhnurin Clairvoyant - Wiewie (HsK, KL-687) 2.26,6
4. 7v t. Nordanvind - Jenny (Team WW) 2.26,9
5. 9v t. Serra Moonlighter - Aino (GoHo, KL-079) 2.27,4
HLL 5v t. Bergvallens Bianca - Sanna L (FuRa)
HYL 6 v o. Kasper Minne - sofie (TRH) 2.25,0 - väärä luokka

Lähtö 9: 4/16

1. 5v t. Dollarin Pienokainen - Sanna L (FuRa) 2.28,0
2. 6v t. Smulans Becksvard - Salla (Team N'Joy) 2.28,2
3. 4v t. Fion B - Wiewie (HsK, KL-687) 2.28,9
4. 6v o. IH Winter Time - Suzy (RED) 2.29,4

Lähtö 10: 4/12

1. 10v o. GMT Nompparello Z - Viuhti (Team N'Joy) 2.38,2
2. 8v t. HQ Kiukutteleva Prinsessa - Suzy (RED) 2.39,0
3. 17v t. Tähden Lento - Aino (GoHo, KL-079) 2.39,2
4. 5v r. Keijun Minori - Jonsku (calvaro) 2.39,9

Kaikki sivun materiaali © aikku  --  Kopiointi Ehdottomasti Kielletty